Adopce na dálku


BlueBoard.cz
staré ankety
Římskokatolická farnost Zhoř adoptovala na dálku dívku jménem Perla Valentina Martinez Velazguez. V této rubrice se postupně budou umisťovat informace o Perle Valentině.


PERLA VALENTINA MARTINEZ VELAZGUEZ
Článek 1: Perla Valentina Martines Velazguez - něco o ní přejít na článek
Článek 2: Z dopisu sestry Agáty... I. přejít na článek
Článek 3: Z dopisu sestry Agáty... II. přejít na článek
Článek 4: Zpráva sestry Agáty... přejít na článek
Článek 5: Zpráva sestry Agáty... přejít na článek
Článek 6: Poděkování přejít na článek

 

Článek vyvěšen: 18.12.2015
˅ klikni pro zvětšení ˅


Článek vyvěšen: 21.8.2014 zpravodaj ke stažení zde

POKOJ A DOBRO!
Moji milí, zdravím vás ze subtropů, kde právě začíná zima, zatímco vy se chystáte na letní prázdniny :-) Pro lidi z chatrčí je to období hodně těžké, tak pomáháme, jak se dá – oblečení, deky. Jedné paní s dětmi jsme třeba pomáhali obložit chatrč, kde jim pršelo a foukalo a to tak, že hodně. Stihli jsme to, Bohu díky, ještě než začalo pršet. V poslední době přišly dvě mladé maminky, že jim vypálili dům a zůstaly s dětmi mezi holými stěnami (i bez střechy). Tak jsme jim také pomáhali s oblečením a sháníme třeba postel. To jen tak telegraficky něco z mnoha situací tady :-)


Po postní době přišly očekávané velikonoce a radost ze VZKřÍŠENÍ :-) Na liturgii přicházeli i lidé z blízkých i vzdálenějších míst (někteří až z Asunción) a ti, kteří měli to štěstí a našlo se pro ně kousek místečka v Centru, tady s námi strávili celý svatý týden. Byla pěkná a hluboká atmosféra.
Velikonoční oktáv je tady vždy ve znamení příprav na oslavu BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ. Tento rok jsme měli novénu vždy večer při slavnostní mši a během dne bylo plno práce s praktickou přípravou (připravit se na víc než 2 000 lidí a nachystat zázemí pro tělo i duši není jen tak, ale s Boží pomocí všechno proběhlo k duchovnímu prospěchu mnohých :-) je krásné vidět, jak se takové množství lidí chce setkat s Pánem ve svátosti smíření a pak při Eucharistii :-)


Letos má naše kongregace 170 let :-). Výročí jsme oslavily poutí po františkánských památkách tady v okolí. Byl to moc hezký, františkánský den. S dětmi jsme oslavovaly následující týden. Sestra Klára (naše první novicka z Paraguaje) připravila krátkou scénku o vzniku naší kongregace a nechyběl ani dort či řízek k obědu – což je pro naše raubíře něco :-). V květnu je den matek, proto jsme s dětmi připravovali dárky, srdíčka s přáním pro maminky :-) Nám se teď se blíží zimní prázdniny, tak vymýšlíme program, co budeme s dětmi dělat. 14. a 15. června se uskutečnila duchovní obnova pro děvčata zaměřená na rozpoznání povolání. Centrální byla otázka sv. Františka: „Pane, co chceš, abych udělal?“


Z praktických potřeb vznikla myšlenka postavit místnost pro děti a tak jsme se do toho s Boží pomocí pustili (i díky darům z dokumentu "Zázrak v pralese" jsme mohli začít) a už budeme zastřešovat :-). Podívejte se, jak se u nás staví :-).

Tolik z poslední doby jen nějaké střípky, jak tu žijeme. Mějte se krásně a požehnaně a pěkné prázdninové dny vám vyprošuje a vzpomíná vaše s.Agáta :-)

Článek vyvěšen: 20.10.2013 zpravodaj ke stažení zde

POKOJ A DOBRO! PAZ Y BIEN!
Moji milí, posílám zaoceánský pozdrav a chci se s vámi po dlooooooooooooooooooooouhé době s radostí rozdělit
některé události, které jsme v poslední době prožili ;-)


V červenci byly oproti vašim letním prázdniny zimní ;-) Připravili jsme pro děti různorodý programkatecheze, hry, výchovný program, jídlo atd….vždy na skupinky - program přizpůsobený pro starší a pro mladší děti. Celkem přicházelo okolo 70 dětí denně ;-)


20.7. se tady slaví BOŽSKÉ DÍTĚ JEŽÍŠ, tato úcta je tu velmi rozšířená. My jsme světili sošku a teď se u ní s dětmi scházíme k modlitbě. Posílám pár fotek pro představu, jak to tady přes prázdniny vypadalo. (zimní prázdniny, ale bylo krásné počasí, jen v noci bylo chladněji; prostě úplná paráda).

16.8. se tady na druhé polokouli slaví DEN DĚTÍ. To je vždy v Centru velmi živo a dlouho předtím taky, poněvadž přípravy zaberou dost času. Letošní DEN jsme naplánovali oslavit v sobotu 18.8. Bezprostřední přípravy trvaly asi dva týdny. Prosit lidi na pomoc, sehnat hračky, cukrlátka, párky, dortu a další dobroty k snědku, vymyslet a zajistit program atd…. Bohu díky se vše dobře poskládalo a sešlo a nic nakonec nechybělo; dokonce bylo navíc – program se šaškem byl zpestřen skákacími hrady a nakonec roznášeli svačinu a měli program pro děti, které čekaly na odvoz další skupina mladých „šašků“(teda mládež, co tady za námi chodí). I během mše se děti chovaly „slušně“ a byla moc pěkná atmosféra. No koukněte sami ;-)

Jedno nedělní odpoledne nás navštívili polští misionáři michalici, kteří působí v PAPUA NOVÁ GVINEA. Bylo zajímavé poslouchat jejich zkušenosti a říkali, že tam dokonce ještě žijí lidojedi ;-(

V Centru je nová socha JANA PAVLA II. jako patrona Centra. Po jedné nedělní mši svaté ji otec Marek slavnostně posvětil.

MĚJTE SE KRÁSNĚ A POŽEHNANĚ ;-)
NENECHTE SE OVLIVNIT PODZIMNÍM POČASÍM ;-)
Moc zdraví a modlitbou je s vámi vaše sestra Agáta ;-)

 

Článek vyvěšen:2.11.2012  

Z dopisu sestry Agáty…

POKOJ A DOBRO!
moc a moc vás všechny zdravím a děkuju za vekeré zprávy. změna v duchovní zprávě vždy může přinést něco pozitivního nového, tak se toho nebojte a mějte nového správce rádi a buďte dál tak aktivní jako doposud (pokud ne víc ;-))) já jsem ted byla skoro dva měsíce v centru sama, protože moje sestry odletěly na generální kapitulu naší kongregace a někdo tu zůstat musel....takže jsem toho měla celkem dost a proto jsem neměla šanci ani sil se ozvat-moc se omlouvám. tady byly zimní prázdniny a děti celé dny v centru, minulý týden byl den dětí ....tak nějak tu žijeme. Perla se tu ted objeví celkem často i se svými synovcem a neteří, keří jí říkají MAMI, protože s ní jsou mnohem víc než s opravdovou maminkou...takže dohlídala sourozence a už má zase na krku synovce....tak to nějak je. Na pololetí měla známky průměrné, nezapamatovala jsem si přesně co z čeho, ale to vám pošlu na konci roku celé vysvědčení. na to, že se vlastně nemá moc kdy učit je to dobrý taky vás pozdravuje a děkuje za veškerou pomoc;-).

modlitbou provází a za trpělivost děkuje vděčná s.Agáta

 

Článek vyvěšen: 3.10.2010 dopis ke stažení zde

Z dopisu sestry Agáty…

POKOJ A DOBRO!
Zdravíme z Paraguaje a Perla moc a moc děkuje za balíček, který ji velmi překvapil a udělal jí radost. Od 3.10. bych měla být (dá-li
Pán) na dovolené v ČR a ráda bych vám také předala něco od Perly ;-) Mějte se požehnaně.
modlitbou provází za vaši pomoc vděčná s.Agáta
PS:přikládám fotky,jak Perla vybalovala dárek

 

 

Článek vyvěšen: 15.4.2010 dopis ke stažení zde

Perla Valentina Martines Velazguez - něco o ní

   PERLA VALENTINA MARTINEZ VELAZGUEZ se narodila 16.2.1999. Má 8 sourozenců. Bydlí s rodiči a sourozenci v malinkatém domečku (2 malé místnosti bez sociálního zařízení) a ani ten není jejich. Během posledního roku a půl se z tohoto důvodu již 2x stěhovali. Maminka je pomocná uklizečka ve škole a tatínek příležitostně vyjíždí za zednickou prací jako pomocný dělník. Ovšem jejich výdělky jsou tak nepatrné, že nestačí pokrýt ani to nejzákladnější a i děti musí hodně pomáhat. Jako další pomoc k obživě mají slepici, psa, malého vepře a mravenečníka, což je dost podstatné. Máme tady totiž množství velkých mravenců, kteří jsou schopni sežrat vše, co jim přijde do cesty (i velké ovocné stromy jsou schopni očesat do holých větví v neskutčně krátké době).
   Perla je ve třetím roce školní docházky a její prospěch je velmi slabý, hlavně z důvodů, že musí stále hlídat své mladší sourozence a pomáhat starat se o domácnost. Téměr celý den jsou totiž doma sami bez rodičů. Tento školní rok chodí do školy odpoledne, tak dopoledne vždy musí doma vše obstarat sama. Její starší sourozenci chodí do školy tento rok dopoledne. (jestli chodí do školy dopoledne nebo odpoledne záleží na volných místech ve třídě. Tady je tolik dětí, že kapacity škol nestačí a učí se i odpolední skupina). Momentálně se chce stát holičkou. Je bojácná, ale velmi správná, usměvavá holka. Rodiče děti vedou k pracovitosti a respektování ostatních. Za adopci jsou nesmírně vděčni.

 

 


© 2009 ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST ZHOŘ
správce webu