V úterý 9. února 2010 jsme se vydali o janích prázdninách s detmi do Brna. Bylo nás 20. Tri deti do šesti let, deset nad šest let a sedm dospelých. Moc pekný den. Pro deti byl velký zážitek i jízda vlakem a pak zajímavá prohlídka v kapucínském kláštere pod vedením mého bratrance otce Šimona. Pak prohlídka katedrály sv. Petra a Pavla s výstupem na veže a pohledem na Brno. Krátka adorace v kostele sv. Mári Magdalény a konecne i velmi príjemná restaurace, kde jsme se za neméne príjemnou ceny s chutí najedli a obcerstvili. A pak už spešne na hlavní nádraží, odkud jsme se v 15:20 vydali opet vlakem zpet domu. Bohu díky za krásný den a také chci podekovat maminkám, které se rozhodly jet a byly mi velkou oporou.

KAPUCÍNSKÝ KLÁŠTER

Jednoduchá rane barokní stavba obdélného pudorysu s pravoúhlým presbytárem. Po polovine 18. století byla provedena barokní prestavba podle návrhu Františka Antonína Grimma. V této dobe byly k levé strane jednolodního kostela pristaveny dve kaple ( sv. Frantiska a sv. Fidela). Z odkazu Františka barona Trencka bylo vybudováno také tzv. Trenckovo krídlo ve kterém je umístena cenná kapucínská knihovna se zachovaným puvodním rokokovým inventárem a nástropní freskou od Josefa Sterna.

...více obrázků